Снощи в Огледална зала
"Нели Божкова" бяха представени книгите на Кольо Герджиков -
„Добруджа 236” и „Душа на длан”.
Книгата „Добруджа 236”
рецензира Рада Въртунинска. Кольо Герджиков бе поздравен от зам. –кметът на
Община Добрич Камелия Койчева, която прочете текст от книгата и стихотворение от
„Душа на длан”.
За гостите и приятелите на Кольо
Герджиков със свои изпълнения се представи Хорът на ветераните - моряци от град
Варна, който развълнува десетки почитатели на автора. Една от песните изпълнена
от хора е по текст Кольо Герджиков, който също пее при моряците.
Замисълът и конкретната цел
на тази книга е Постановление 236 за преобразяване на Добруджа. Книгата на
Кольо Герджиков „Добруджа 236” идва точно навреме, когато отродяването и
подценяването на националните ни качества, като единен народ, твърде сериозно
застрашават нашата нация. Тя е бегъл поглед към миналото и тревожен вик към
съвремието, което продължава да пренебрегва и подценява силата, надеждата и
вярата на народа ни за осъществяване на промени в името на доброто и
благополучието, това пише в предговора на книгата доц. д-р по история Христо
Ганев.
Книгата има не само
историческа стойност, тъй като авторът се позовава на достоверни истини,
цитати, факти и спомени, но тя има и определена художествена естетическа стойност
по начина по който е написана, допълва Ганев.
Издател на книгата „Добруджа
236” е "Матадор".

