На 13 ноември в Огледална зала "Нели
Божкова"- гр.Добрич се състоя
поредният
концерт на Български камерен оркестър за концертен сезон 2012/2013г.
Под диригенството на Алексей Измирлиев почитателите
на класическата музика в Добрич чуха Ф. Менделсон – „Симфония за струнни №1” в До
мажор, В. А. Моцарт – „Дивертименто” в Си бемол мажор, Ф.Шопен – „Ноктюрно” №2
оп.27 и Карл Нилсен – „Малка сюита” за струнен оркестър оп.1.
Следващият самостоятелен концерт на Български камерен
оркестър ще бъде в навечерието на Коледа, на 19 декември в Концертна зала „Добрич”.
