Във връзка с изпълнение на
проект „Информирани и здрави”, по който Министерството на
здравеопазването се явява бенефициент, Община град Добрич реализира
здравно-образователни кампании.
На 14 и 15 ноември от 11 часа в кино
„Икар” ще бъдат прожектирани филмите „Къде ще си утре”- създаден за
реализиране на националната кампания и „Не дишай”, който разказва за
драматичните последици от тютюнопушенето. Камерата влиза в Белодробната и
Онкологична болници в София, където умиращи пациенти разказват през
сълзи как лекомислено вече губят живота си, заради вредния навик. Един
от известните психолози прави анализ на поведението не само на
подрастващите, но и на родителите, които са техен модел на подражание.
Според експерти е паднала възрастта, при която децата запалват първата
си цигара. Твърде тревожно звучи последното изследване за употребата на
цигари-доскоро 39 на сто от българите бяха активни пушачи, като сега
процента е 44,4 на сто от населението.Филмите ще бъдат разпространени да
всички училища на територията на Община град Добрич, младежки центрове и
клубове.
