Самостоятелен концерт изнесе
на Деня на Европа, 9 май Хор „Добрич”
при ОМЦ „Захари Стоянов” в Огледална зала „Нели Божкова”.
Концертът започна с
изпълнение на „О, Добруджански край”, който вдигна на крака публиката, която до
края на концерта бе въодушевена от изпълненията на хоровата формация.
Освен за хористите аплодисментите
бяха и за диригента на хора Димитър Вангелов човека на рояла Виолина
Карадимова.
В програмата бяха включени
произведения на Александър Кръстев, Емануил Манолов, Светослав Обретенов, Добри
Христов, Николай Римски – Корсаков, Александър Морфов и други. Прозвучаха
„Хубава си Татковино”, „Тръгнал български юнак”, „Божествена литургия”, „Каква
мома видях”, „Баба Минковица” и др.
