От 21 до 23 май 2014г. на
територията на ДКИ КЦ
"Двореца" – Балчик, ще се проведе пролетен пленер на ученици от осми
клас и техните преподаватели - Георги Кенаров и Димитър Борисов, от НУИ "Добри Христов" - Варна.
За поредна година, красотата
на природа и архитектура, културните и идейни завещания на миналото, ще
вдъхновяват младото творческо поколение.
20-те ученици и техните
преподаватели са част от специалността "Изящни изкуства и Рекламна
графика" във варненското училище по изкуствата.
Още на 20 май в галерия
"Тихото гнездо" ще бъде открита
изложба, озаглавена "Пролетни настроения в Двореца".
Представените в нея творби са дело на същите млади художници от Национално
училище по изкуствата "Добри Христов" - Варна. Част от самата
изложба, ще бъдат и музикалните
изпълнения на ученици от специалност фолклор, към училището.
След 23 май, пролетният
пленер ще продължи в град Варна.
Творбите - акварели - ще
бъдат представени в заключителна изложба на територията на ДКИ КЦ
"Двореца".
