Днес е премиерата на „Феята Кандилка“
Премиерата
на спектакъла „Феята Кандилка“ ще бъде представена тази вечер от 18
часа в ДКТ “Дора Габе“ в Добрич. Има и две предпремиери – от 9.30 и от
10.30 часа, също днес.
Автор на текста е Весела Фламбурари,
режисьор е Даниела Христова, сценографията е на Наталия Гочева, а
музиката – на Владимир Джамбазов. Актьорите, които ще пресъздадат
приказната история са Теодора Желева, Мирослава Демирева и Димитър
Ялнъзов.
Темата в постановката е за саможертвата и
как любовта може да те отърве от най- лошата магия. Посланието към
децата е, че трябва да бъдем по-добри и да обичаме ближния., каза на
пресконференция режисьорът Даниела Христова.
Това е нова българска драматургия и
вторият ни спектакъл по произведение на Весела Фламбурари, след „Магия
за злато, каза директорът на театъра Петър Петков. Той допълни, че до
края на годината е планиран още един нов спектакъл. През септември ще
бъде представена постановката „Али баба и 40-те разбойници”, драматизация на Николай Бояджиев, а режисьор отново ще е Даниела Христова.
В плана на театъра е включен един
мащабен спектакъл, истинска суперпродукция с участието на всички
актьори, като е поканен за режисьор Красимир Ранков. Това е постановката
на Никола Русев - „Приказка за Стоядин”.